DOLAR 32,9660 0.2%
EURO 35,4088 0.11%
ALTIN 2.465,70-0,14
BITCOIN 2006547-1,90%
Siirt
36°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sen Pes Edersen Oyun Biter

Sen Pes Edersen Oyun Biter

ABONE OL
27.10.2021 11:01
Sen Pes Edersen Oyun Biter
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayatınızın herhangi bir döneminde, hiç kendi kararlarınızın yön verdiği şekilde yaşadığınız oldu mu? Hatalarıyla, doğrularıyla sadece size ait olan istekleriniz doğrultusunda hareket ettiğiniz oldu mu peki?


Bunlara çoğumuz dürüst bir şekilde cevaplayacak olursak büyük bir ihtimalle cevabımız hayır olur. Çünkü özgür bir şekilde kararlar alarak yaşamak nedir bilmiyoruz. Kendi hayatımızı yön vererek nasıl yaşanılır öğrenemedik henüz. Çünkü bizim dışımızda herkes bir fikir beyan etmeli ihtiyacı hissediliyor. Hayatımızın iplerini günbegün ellerimizden kaçırıyoruz. Yaşantılarımızı sergilediğimiz insanlar ipi hangi yöne sallarsa oraya savruluyoruz. Ailemiz , arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve genellikle nasıl yaşayacağımız, ne tür hayaller kuracağımız konusunda ilk onların fikirleri belirleyici ölçek olur. Bu seçenekler ile mutlu olup olmadığımız pek umurlarında olmaz ne yazık ki.
Oysa bu hayat bizim. Hayaller bizim. Kararlar bizim. Hatalar bizim. Doğrular bizim. Umutlar bizim… Hepsi birer ben içerir kendi içerisinde .

Sonuçlarınız yanlış olduğunda kimse yanınızda olmayacak, başarılı olduğunuzda da kimse dürüst bir şekilde desteklemeyecek sizi. İyi olan veya olmayan hiçbir sonuçta kimseyi yanınızda bulamayacaksınız. Kimse sizin mutlu olmanızı istemez. O halde neden sonucunda yanınızda olmayacak insanları, kararlarınıza müdahil etmek gibi bir hatada bulunuyorsunuz.


“Sen hariç herkes senin hayatında birer hayal kırıklığıdır .”


İnsanlar size dürüst olmaz. İnsanlar sizin bir şeyler başarmanızı istemez. İnsanlara öğretilmiş bir çaresizlik vardır ki O da şudur kendilerini aşacak her hayal, hareket veya başarı onlara imkansız gelir. Bunları kendileri yapamayacağı için kimsenin de yapamayacağını düşünür. Ve çoğu zaman küçümseyici ve alaycı tavırlarla hayallerinizin birer hayal olarak kalacağına ikna ederler sizi. Çünkü küçük insanlar hayalleri olmadan yaşamaya mahkumdurlar ve sizi de bu dünya ya mahkum etmek isterler. Oysa büyük yanılgı içerisinde olduklarını yalnızca siz kanıtlayabilirsiniz.


Kanatları varken, insanların sen uçamazsın sözlerine kulak verip uçmayı unutan bir kuş sürüsü gibiyiz.
Gökyüzünün uçsuz bucaklığında uçmanın tadına varamamış, yeryüzünde yaşayarak yeteneğini unutan bir kuş mu yoksa defalarca yere çakılsa da uçmayı deneyecek olan cesur bir kuş olmayı mı tercih edersiniz? Buna yalnızca siz karar verebilirsiniz.

Bu zamana kadar kimlerin ne der demesiyle yaşadığınız, ne hatalar yaptığınız yalnızca geçmişi ilgilendirir. Şu an ne yaptığınız önemli. Şu an verdiğiniz kararlar, geleceğinizi belirleyecek. Hayalin küçüklüğü, büyüklüğü yalnızca sizi ilgilendirir, başkalarını değil. Çünkü o sizin hayaliniz! Bu onu yeteri kadar kıymetli yapacaktır.


İnsanlar sizin hayallerinizi, kararlarınızı, seçeceğiniz kariyeri, ne kadar kazanacağınızı ya da nerede yaşayacağınız… Nasıl giyineceğiniz, neye inanacağınızı, hiçbirini belirleyemez. Her şeyden öte sizin itina ile inşaa ederek kurduğunuz hayalleri yıkmaya kimsenin gücü yetemez. Eğer siz pes ederseniz oyun biter. Deneyerek başarısız olun gerekirse ama siz pes etmediğiniz sürece oyun devam ediyor.


Oyunun sahibi sizsiniz, oyuncuları siz seçebilirsiniz. Şimdi oyuna devam edip sonucunu görecek misiniz, yoksa oyunu bırakıp ihtimaller karmaşasında yeni keşkeler mi dahil edeceksiniz hayatınıza? Karar sizin! “ Sen pes edersen oyun biter.” Bunu sakın unutmayın. Oyun devam ederken, Sevgiyle kucaklayın benliğinizi, hayallerinize sımsıkı sarılın, hatalarınızı benimseyerek yaşayın, kendinizi sevin çünkü kimse sizin kendinizi sevdiğiniz kadar sizi sevemeyecek…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP