DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21798270,74%
Siirt
35°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

SİİRT’TE MAĞDUR EDİLDİĞİNİ İDDİA EDEN HASTA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI
  • Siirt TV
  • Manşet
  • SİİRT’TE MAĞDUR EDİLDİĞİNİ İDDİA EDEN HASTA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

SİİRT’TE MAĞDUR EDİLDİĞİNİ İDDİA EDEN HASTA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

ABONE OL
26.05.2021 12:32
SİİRT’TE MAĞDUR EDİLDİĞİNİ İDDİA EDEN HASTA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bazı yerel site ve sosyal medya hesaplarında çıkan hasta mağduriyeti haberleri hakkında açıklama geldi.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimiz bazı yerel siteler ve sosyal medya hesapları üzerinden 22.05.2021 tarihinde “Bir Vatandaşımız Başından Geçen Olayları Anlatıyor” ve “Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Doğum Yapan Hastanın Mağdur Edildiği İddiası” başlıklı haberlerin asılsız ve mesnetsizce yapıldığı tarafımızca tespit edilmiştir.

Yapılmış olan haber ile ilgili Hastanemiz yönetimince yapılan araştırma neticesinde F.E adlı hastanın 20.05.2021 tarihinde hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniğine başvuru yapmış olup, saat 15.10 gibi Doğumhane Servisine yatış işlemi yapılmıştır. Yatışı yapılmış olan hastanın İlgili hekim tarafından istenilen tüm tetkik, tedavi ve müdahaleleri servis çalışanları tarafından F.E isimli hastaya zamanında uygulanmıştır. Hastanın Doğumhane servisinde kalmış olduğu süre boyunca Ebe ve Hekim arasında hastaya dayalı herhangi bir iletişim sorunu ve eksikliği yaşanmamış olup, aksine Anne Bebek sağlığı açısından her türlü koşul sağlanmıştır.

Hastanın hastanemize başvuru yaptığı andan taburculuğa kadar geçen zaman diliminde hastaya yapılan tüm tetkik, tedavi ve girişimsel işlemlerin kayıtlarına bakılmış olup prosedüre uygun iş ve işlemlerin gerçekleştirildiği idaremizce tespit edilmiştir.

Misyonumuz gereği sağlıkta kaliteyi her alanda benimseyen yönetim anlayışı ile hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyet odaklı, hasta hak ve mahremiyetini temel ilke edinerek en kutsal hizmet kabul edilen koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini toplumun her kesimine kesintisiz ve güvenilir bir şekilde çağdaş standartlara uygun hizmet sunma amacındayız.
Söz konusu haberin hazırlanışındaki yaklaşımın değerlendirmesini kamuoyu takdirine bırakıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP