DOLAR 32,5186 0.19%
EURO 34,5877 0.06%
ALTIN 2.492,660,26
BITCOIN 20714641,33%
Siirt
23°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
  • Siirt TV
  • Gündem
  • Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

ABONE OL
05.03.2024 08:40
Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçiminin, Siirt’te huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergâhlar, seçim büroları,  298 sayılı yasaya göre bu konuların iş ve işlemlerinin takip ve denetlemekle görevli kurumlar, seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Siirt’te seçimlerin huzur ve güven içerisinde tamamlanması için her türlü tedbirin alındığını belirten Vali Kızılkaya, ‘Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare amirleri ile polis ve jandarma teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü’ ifade etti.

Mahalli İdareler Genel seçiminin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Kızılkaya, ‘Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde; hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile hoşgörü içerisinde oy kullanmalarının tesisi için her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz.’ dedi.

Vali Kızılkaya, huzur ve kardeşlik şehri Siirt’te, seçimlerin huzur ve güven iklimi içinde geçeceğini ümit ettiğini, sözlerine ekledi.

Siirt Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, mülki, adli ve askeri erkânın yanı sıra ilçe kaymakamları ve güvenlik birimlerinin yetkilileri katıldı.

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP