Vatandaşların yanı sıra, işadamları da projenin bir önce hayata geçirilmesini bekliyorlar. İşadamları bu projenin kentin yaşam kalitesini yükseltmesinin yanı sıra, ekonomisine de önemli katkılar yapacağına vurgu yapıyorlar.
Siirtspor eski başkanlarından işadamı hemşerimiz Beşir İlçin, bu projenin kentin imarına ve ekonomisine büyük katkılar yapacağını söyledi. Projenin bu aşamaya kadar gelmesinde emeği geçen Milletvekili Osman Ören ve Vali Osman Hacıbektaşoğlu’na teşekkür eden İlçin; “Kentsel dönüşüm projesi, yıllardan beri büyük bir özlemle beklediğimiz projedir. Bu proje ilimizin yaşam kalitesine ve imar durumuna büyük katkılar sağlayacağı gibi ekonomimizin canlanmasını da sağlayacaktır. Yıllardan beri her geçen gün kan kaybeden ve boşalan mahalleler canlanacak ve aynı zamanda ekonomik açıdan değer kazanacaktır. Bunun yanı sıra, yıllardan beri önemli bir bölümü terk edilmiş durumda olan ve aynı zamanda tarihi değer taşıyan battaniyeciler, helvacılar gibi çarşılarımız da canlılık kazanacaktır. Böylelikle ilimizde yaşanan işyeri bulma sorunu sona ermiş olacaktır. Bu vesile ile bu projenin bugüne kadar geldiği aşamadaki katkılardan dolayı valimiz Osman Hacıbektaşoğlu ile milletvekilimiz Osman Ören’e teşekkür ederim” dedi.
Haber: Yusuf Salih ARITÜRK
Sıırtte kentsel donusum hangı mahallelerde yapılacak acaba