DOLAR 32,2471 0.15%
EURO 34,8590 -0.02%
ALTIN 2.416,400,28
BITCOIN 2187443-1,84%
Siirt
26°

AÇIK

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

RİZE’DEN SİİRT’TE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

ABONE OL
24.09.2021 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rize’den bir kafile, “Rize-Siirt Dostluk Köprüsü Buluşması” projesi kapsamında Siirt’i gezdi.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Ebrulu Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu ve ‘Siirt Sosyal Girişimci Kadınlar Derneği’ Başkanı Nurten Temizve beraberlerindeki Siirt ve Rizeli kadınlardan oluşan heyet,23 Eylül’de Tillo ilçesinde düzenlenen Işık hadisesini izleyerek,kentin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.Deyr mevkiinde düzenlenen fıstık hasadıetkinliğine katılarak, fıstık topladılar.

BOTAN VADİSİNE HAYRAN KALDILAR

Botan vadisi milli parkını da gezen kadınlar, yüzlerce öyküye, türkülere konu olan eşsiz doğa güzelliğine sahip Botan vadisine hayran kaldılar.

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU VE EŞİ GÜNEY HACIBEKTAŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDULAR

Düzenlenen etkinliğin ardından, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Ebrulu Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu öncülüğündeki heyet, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu Hanımefendi’yi ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt ve Rize arasında kurulan gönül ve kardeşlik köprülerinin bu projeyle daha da güçleneceğini belirtti.

Siirt’in tarihi, kültür, sosyal ve turizm değerleri ile ilgili bilgiler aktaran Vali Hacıbektaşoğlu, eşsiz doğa güzelliklere sahip Siirt, kültürel açıdan hem Mezopotamya, hem de Anadolu Uygarlıklarının izlerini taşıyan ve sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış, 12 bin yıllık köklü geçmişi, zengin tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve inanç turizmiyle çok zengin bir medeniyet dokusuna sahip olduğunu, bu kadim coğrafyada bin yıldan beri farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığını, Siirt’in bir hoşgörü ve huzur şehri olduğunu söyledi.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Vali Hacıbektaşoğlu, Rize ve Siirt heyetinden oluşan kadınlara teşekkür etti.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu iseprojeye desteklerinden dolayı Sayın Valimize, değerli eşi Güney Hacıbektaşoğlu hanımefendiye teşekkür etti.

Rize Ebrulu Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu da Siirt ve Rize’deki kadınların başarılarını, hayattaki mücadelelerini, azimlerini, kadın gözüyle hayata kattıkları değerleri gözler önüne sermek amacıyla projenin hazırlandığını ve hayata geçirildiğini söyledi.

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğraf ile sona erdi.

Proje kapsamında, 2 Haziran 2021 tarihinde Siirtli kadınlardan oluşan bir heyette Rize ilimizi ziyaret etmişti.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP