DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1571937-1,11%
Siirt

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar?
  • Siirt TV
  • Genel
  • Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar?

Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar?

ABONE OL
08.09.2022 09:56
Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü maaş promosyonlarına yönelik açıklamada bulundu. Polislere promosyon verilecek mi ve 2022 polis maaş promosyonu ne kadar olacağı gündeme geliyor. Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar? Polislere promosyon verilecek mi? 2022 polis maaş promosyonu ne kadar? Detaylar haberimizdedir…

POLİSLERE PROMOSYON VERİLECEK Mİ?

Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Polislere ödenen promosyon Mart 2022’de yüzde 188 artışla 104 TL’den 300 TL’ye çıkarıldığı biliniyor. Aynı zamada miktarın sabit olmadığı her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacağı belirtildi.

2022 POLİS MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR?

Polis maaş promosyonunda Vakifbank ile imzalanan maaş promosyon protokolünde polisler aylık 104 TL’den 300 TL’ye çıkarılarak yüzde 188 artış sağlandığı ve her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında promosyonlarda artış olacağı belirtildi.

EMNİYET’TEN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ;

“Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana tarihi başarılara imza atmıştır. Günümüzde ise en başarılı dönemini geçirmektedir.

Teşkilatımız, bir yandan PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C başta olmak üzere terörle mücadelede önemli başarılar sağlarken, diğer taraftan her türlü suç ve suçluyla mücadelesine devam etmekte ve özellikle organize suç örgütlerine darbe üstüne darbe indirmektedir.

Yaşanan bu süreç, vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanırken, milletimizin de yakından bildiği gibi bir takım odakları ise son derece rahatsız etmektedir.

Terör örgütleri ile aynı dili kullanan bu odaklar, son olarak dillerine personelimizin promosyon sözleşmesini dolamışlardır.

Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL’den 300 TL’ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Teşkilatı’nın tarihindeki en yüksek promosyon ödemesidir. Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacaktır.

Tüm bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir.

Henüz bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üzerinden algı operasyonuna girişmek, bundan siyasi rant elde etmeye çalışmak iyi niyetle açıklanamaz. Bu, büyük fedakarlıklarla görev yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına destek değil adeta köstek olmaktır.

Sayısız kez açıklama yapmamıza rağmen Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin maaş promosyonlarına ilişkin gündeme getirilmeye çalışılan iddialar hakkında?? pic.twitter.com/vaeVKozCku

— Türk Polis Teşkilatı (@EmniyetGM) September 6, 2022

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP