DOLAR 32,9607 0.19%
EURO 35,4025 0.08%
ALTIN 2.465,12-0,17
BITCOIN 2004930-2,50%
Siirt
36°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İnternet Medyası’na Basın Kartı ve Resmi İlan Geliyor
  • Siirt TV
  • Gündem
  • İnternet Medyası’na Basın Kartı ve Resmi İlan Geliyor

İnternet Medyası’na Basın Kartı ve Resmi İlan Geliyor

ABONE OL
22.11.2021 10:42
İnternet Medyası’na Basın Kartı ve Resmi İlan Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk İnternet Medya Birliği eğitimlerine devam ediyor. TİMBİR sözcüsü, İMEF Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa müjde verdi; internet medyası’na sarı basın kartı ve Resmi İlan konusunda çalışmaların meclise yakın zamanda sunulacağını bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Kültürel Değerlere ve Telif Haklarına Duyarlı İnternet Haberciliği” projesinin ilk eğitimi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Enver Başer katılımı ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 7 ayrı bölgede verilecek eğitimlerin ikinci Anadolu’nun yerel internet sitelerinin katılımı ile yapılırken eğitime yoğun katılım sağlandı. Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Dr. Süleyman Basa “İnternet medyamız bugün etki gücü çok yüksek olmasına rağmen, maalesef haklar bakımından eksik kalmış durumdadır.

Cumhurbaşkanlığı Başkan Yardımcısı Evren Başer ile yaptığımız görüşmede internet sitelerine basın kartı dahil birçok hak getiren yasanın hazırlandığı müjdesini aldık. Basın ilan kurumundan ilan almak dahil birçok düzenlemenin olduğu yasa, internet medyasına güç katacaktır. Türk İnternet Medya Birliği olarak süreci takip ettiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Telif Hakları Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzmanı Dr. Barış Gözübüyük, Ankara Hacıbayramı Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Ankara Hacıbayramı Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Emre Kaya, Bilişim Hukukçusu ve KVKK Uzmanı Av. Özge Eralp, Kültür Uzmanı Abdurrahman Aksu, İMEF Genel Başkanı ve TBMM Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Dr. Süleyman Basa eğitimci olarak katıldılar.

İnternet Medyasına Çok Sayıda Gazeteci Katılım Sağladı

Karadeniz bölgesindeki eğitime Türkiye’nin dört bir yanından internet haber sitesi imtiyaz sahibi, genel yayın yönetmenleri, haber müdürleri, editörleri ve muhabirleri katıldı. İnternet haber sitesi temsilcileri eğitimde; sektörde yaşadıkları sorun ve sıkıntıları dile getirdiler. Eğitimi tamamlayan internet siteleri “Telif Haklarına Duyarlı” internet sitesi unvanını kazandı.

Programa Siirt’ten TİMBİR üyesi Siirt TV İmtiyaz Sahibi Hasan Özbey’de katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP