DOLAR 31,0837 0.27%
EURO 33,7314 0.11%
ALTIN 2.022,800,33
BITCOIN 15993880,32%
Siirt

HAFİF YAĞMUR

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

GAZETECİ ARAŞTIRMACI YAZAR TECELLİ SIRMA ANTALYA SANATÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI OLDU
  • Siirt TV
  • Manşet
  • GAZETECİ ARAŞTIRMACI YAZAR TECELLİ SIRMA ANTALYA SANATÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI OLDU

GAZETECİ ARAŞTIRMACI YAZAR TECELLİ SIRMA ANTALYA SANATÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI OLDU

ABONE OL
09.07.2021 10:57
GAZETECİ ARAŞTIRMACI YAZAR TECELLİ SIRMA ANTALYA SANATÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi nedeniyle ertelenen Antalya Sanatçılar Derneği  (ANSAN) seçimi 07.07.2021 tarihinde dernek binasında yapıldı.

Tek liste ile girilen seçimde Gazeteci Araştırmacı Yazar Tecelli Sercan Sırma’nın listesi oyların tamamını alarak kazandı.

Seçimden sonra dernek üyelerine, divana ve basın mensuplarına teşekkür eden Yazar Sırma şunları söyledi.

ULUSLARARASI BİR KÜLTÜR DERENEĞİ VİZYONU İLE SAHADA OLACAĞIZ

’’Korucusu olduğum ve bir dönem başkanlığını yaptığım Antalya Sanatçılar Derneği  (ANSAN) başkanlığına tekrar seçilmemle çok büyük sorumluluk aldığımın bilincindeyim. Bu onurlu görevi en iyi bir şekilde yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Biz bu derneği ilk kurduğumuzda amacımız Türkiye’nin her tarafından Antalya’ya göç eden sanatçı, yazar ve kültür insanlarını hem kendi aralarında hem de Antalya ile ilgili insanların bir araya getirerek kültür kaynaşması yapmaktı. Bunu birkaç yıl içinde başardık. Yurt içi ve yurt dışı etkinliklerle ülkemizin en saygın sanat ve kültür derneklerinden biri haline getirdik. Bu amaçla Uluslararası bir kültür derneği vizyonu ile sahada olacağız.” dedi.

Sırma Konuşmasını şöyle sürdürdü:

KÜLTÜR KARDEŞLİĞİNİN TEMELLERİNİ ANATALYA’DA ATIYORUZ

Turizm ve kültür kenti Antalya diğer kentlerden farklı olarak yurt içinden büyük bir göç almakla birlikte yurt dışından da yaklaşık 30 ülkeden, 100 binden fazla insan ikamet eder veya vatandaşlık alarak Antalyalı oldu. Her hafta mutlaka ( Rus, Alman, İskandinav, ülkeleri, Ukrayna, İran…vb.) sanat etkinliği düzenliyorlar. Şimdiki amacımız değişen Antalya’da bu yabancı misafirlerimizi bizim derneğimizin çatısı altına alıp, ortak etkinliklerle kültür kardeşliğini oluşturmaktır.” Dedi.

Sırma, Antalya’da en ekin kültür derneği olarak üyelerimizin önünü açmak, diğer taraftan genç kardeşlerimizi sanat ve edebiyata kazandırmak için çalışmalara hep birlikte başlayacağız.” Diyerek sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP