Binlerce gencin yetiştiği Siirt’in ilk okullarından Gazi İlkokulu ve Ortaokul Binası yıkılıyor.
Hiç bir önlem alınmadan yıkılma kararı alınan gazi okulunun hiç önlem alınmadan camları ve çevreleri sökülüp, kırılmış ve cam parçaları bütün cadde ve kaldırıma dökülmüş Gazi İlkokulu ve Ortaokulu Binası’nda yıkım bir süre önce başladı.
1980’li yıllarda inşa edilen Gazi İlkokulu ve geçmiş yıllarda inşa edilen Ortaokul Binası bugüne kadar binlerce mezun verdi. Kamu ve özel sektörde birçok tanıdık isim bu okulun sıralarından geçti. Yakın tarihe şahitlik eden, binlerce öğrencinin yetiştiği, anılarında yeri bulunan eğitim binası bugünlerde yıkılıyor.