DOLAR 31,1394 0.11%
EURO 33,8496 0.14%
ALTIN 2.037,140,26
BITCOIN 17516109,73%
Siirt

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Erasmus Programı İle Antalyaya Gelen Gençler, Şehri̇n Temi̇zli̇ği̇ne Di̇kkat Çekti̇
  • Siirt TV
  • Eğitim
  • Erasmus Programı İle Antalyaya Gelen Gençler, Şehri̇n Temi̇zli̇ği̇ne Di̇kkat Çekti̇

Erasmus Programı İle Antalyaya Gelen Gençler, Şehri̇n Temi̇zli̇ği̇ne Di̇kkat Çekti̇

ABONE OL
11.01.2022 12:30
Erasmus Programı İle Antalyaya Gelen Gençler, Şehri̇n Temi̇zli̇ği̇ne Di̇kkat Çekti̇
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğrenci değişim programı çerçevesinde proje yazma eğitimi için geldikleri Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la bir araya gelen gençlerden Konstantinos Polychronidis, Kaleiçi başta olmak üzere çok temiz bir kentle karşılaştığını söyledi. Polychronidis, Başkan Uysal’a “Bunu nasıl başarıyorsunuz” dedi.

Kultur und Art Initiative adlı vakıf tarafından yürütülen Erasmus+ Projesi ‘Laboratory for Developing Youth Exchanges’ kapsamında 10 ülkeden 32 üniversite öğrencisi, Muratpaşa Belediyesi’nce gerçekleştirilen proje yazma eğitimleri için Antalya’ya geldi.

Almanya, İtalya, Çekya, Danimarka, Portekiz, Romanya, Letonya, Yunanistan, Estonya ve Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gençler, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) 15 Ocak’a kadar devam edecek eğitimlere katılacak. Gençlerin Erasmus projesi yazımının tüm aşamalarını uygulamalı olarak öğreneceği eğitimin ana temalarını iklim değişikliği, sosyal eşitsizlikler ve insan hakları oluşturuyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da ASSİM’de gençlerle bir araya geldi. Başkan Uysal’ın gençlerle buluşmada ortak dil İngilizce oldu. Yunanistan Korfu’dan Euphoria Youth Lab temsilcisi olarak programa katılan Konstantinos Polychronidis, çok temiz bir şehirle karşılaştıklarını söyledi. Üç gündür Antalya’da bulunduğu ve Kaleiçi’ndeki temizliğin dikkat çekici olduğunu dile getiren Polychronidis, ülkesinde tüm koruma çalışmalarına rağmen atıklardan kurtulamadıklarını söyledi. Polychronidis, Başkan Uysal’a “Bunu nasıl başarıyorsunuz” diye sordu.

Başkan Uysal, soruya “Tabi ki çalışmakla oluyor” şeklinde espriyle karşılık verirken, Muratpaşa Belediyesi’nin yönetişim modeli Turunç Masa’nın bu noktada kritik önemde olduğunu söyledi. Sadece Muratpaşa sakinlerinin değil, Erasmus+ kapsamında Antalya’da bulunan gençlerin de Turunç Masa çağrı merkezi üzerinden belediyeye erişebileceğini aktaran Başkan Uysal, “Yolda bir çöp ya da atık gördüğünüzde Turunç Masa’yı arayarak oradan belediyemizce alınmasını sağlayabilirsiniz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP