DOLAR 27,3286 0.8%
EURO 28,9316 0.81%
ALTIN 1.632,730,74
BITCOIN 7157090,35%
Siirt
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GSB başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı!
  • Siirt TV
  • Genel
  • GSB başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı!

GSB başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı!

ABONE OL
04.10.2022 11:03
GSB başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 4 bin 147 personel alımı yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih merak ediliyor. Büro personeli, güvenlik görevlisi ve temizlik işçisi gibi kadrolar için yapılacak olan personel alımı başvurularında KPSS puanı esas alınacak. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

GSB BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

GSB personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz resmi olarak açıklanmadı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek personeli alımı başvuru sonuçları, e-Devlet şifresi ile Kariyer Kapısı üzerinden görüntülenebilecek. Sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

SORGULAMA EKRANI!

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

  • Başvurular, başvurulan pozisyon için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek ve başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı tespit edilenlerin başvurusu iptal edilecektir.

  • Yerleştirmelerde, KPSS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir pozisyon ve il için KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl olarak yerleştirmeye hak kazanacak ve bir o kadar aday da yedek olarak belirlenecektir. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde sırası ile mezuniyet ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

  • Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için KPSS’de 60 (altmış) ve üzerinde puan almış olmak müktesep hak teşkil etmeyecektir.

  • Yedek sıralamasında yer alan adaylar için yedek listede yer almak daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP