DOLAR 32,9489 -0.31%
EURO 35,8768 -0.2%
ALTIN 2.532,67-0,70
BITCOIN 2207551-0,42%
Siirt
39°

AÇIK

20:39

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Fethi̇ Gemuhluoğlu Esenlerde Anıldı

Fethi̇ Gemuhluoğlu Esenlerde Anıldı

ABONE OL
04.01.2022 09:16
Fethi̇ Gemuhluoğlu Esenlerde Anıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sevgi ve dostluk kavramları üzerinde titizlikle durarak gençlere yol gösteren hoşgörülü tutumuyla “gönül adamı” olarak tanımlanan bürokrat-yazar Fethi Gemuhluoğlu, doğumunun 100. yılında Esenler’de düzenlenen bir panelle anıldı.

Esenler Belediyesi tarafından yaptığı çalışmalarla yaşadığı döneme “gönül adamı” olarak damgasını vuran bürokrat-yazar Fethi Gemuhluoğlu anısına doğumunun 100. yılı nedeniyle Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde panel düzenlendi. Panel başlamadan önce gelen vatandaşlara yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun klibi izletildi. Ardından Moderatörlüğünü Harun Yöndem’in üstlendiği panelde, Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz, Dr. Ali Gemuhluoğlu, Alaattin Büyükkaya ve Sadık Yalsızuçanlar, panele katılarak yazar Fethi Gemuhluoğlu ile yaşadıkları anıları anlatıldı.

“Sezai Karakoç, Nuri Pakdil bütün bunları yetiştiren Fethi Gemuhluoğlu’dur”

Bürokrat ve yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun oğlu Dr. Ali Gemuhluoğlu, “Fethi Gemuhluoğlu’nun doğumunun 100. yılını anacağız. Fethi Gemuhluoğlu son yüzyılda Türk aydınlarına yön veren çok önemli şahsiyetlerden birisidir. Sezai Karakoç, Nuri Pakdil bütün bunları yetiştiren Fethi Gemuhluoğlu’dur. Bizim dünyamızda entelektüel olmanın şehirli olmanın önemini vurgulamıştır. Şehirli olmadığımız sürece gerçekten insanların gönüllerine giremeyeceğimizi ifade etmiştir” şeklinde konuştu.

“Çok ciddi faaliyetler göstermiş olan bilge kişidir”

Fethi Gemuhluoğlu doğumunun 100. yılında konuşan yazar Sadık Yalsızuçanlar “Fethi Gemuhluoğlu bizim toplumsal ve kültürel hayatımızın en kıymetli aktörlerinden Türkiye’nin bir bakıma geleceğini kuran şahsiyetlerden birisi. İslam irfanının en evrensel yönlerini idrak etmiş yaşamış son derece birleştirici yeteneği keşfetme kabiliyeti olan bu yönde çok ciddi faaliyetler göstermiş olan bilge kişidir” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP