DİKA Pervari’ye Uğramadı! Antep Yapar Bu İşi

DİKA Pervari’ye Uğramadı! Antep Yapar Bu İşi

ABONE OL
01.07.2022 09:13
DİKA Pervari’ye Uğramadı! Antep Yapar Bu İşi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Yukarıbalcılar köyünde Abdurrahman Bin Af. Hazretlerinin makamı olarak bilenen türbe restore edilerek, çevre ve peyzaj düzenlemesi ile inanç turizmine kazandırılıyor.

2012 yılında Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından projelendirilen yerel ve ulusala servis edilip çıkan haberlerle bölge halkını heyecanlandıran proje ile ilgili somut bir adım atılmadı.

DİKA tarafından büyük reklamı yapıldığı halde yapılan çevre düzenlemesi işi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Pervari Belediyesi işbirliği ile hazırlanan proje, hayırsever iş insanlarının destekleri ile hayata geçiriliyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Pervari Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının destekleri ile Abdurrahman Bin Af. Hazretleri Türbe restorasyonu için protokol imzalandı.

Siirt Belediyesinde düzenlenen toplantıya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Yrd. Latif Karadağ, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) Şube Müdürü Serdar Murat Gürsel, Hayırsever İş İnsanları İsmail Tekağaç ve Mehmet Rençber katıldı.

Projenin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Hacıbektaşoğlu, Abdurrahman Bin Af. Hazretleri Türbesi restorasyonu çevre ve payzaj düzenlemesi ile inanç turizmine kazandırılacağını ifade ederek, “Proje çalışmalarının tamamlandığını, bu anlamlı projenin hayata geçirilmesi için destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyemize, Pervari Belediyemize ve hayırsever iş insanlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, Projeye en kısa zamanda başlanacağını sözlerine ekledi.

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan da ilçemizin tanıtımına büyük bir katkı sunacak olan projenin hayata geçirilmesinde bizlere her zaman destek veren başta Sayın Valimize, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve değerli hayırsever İş İnsanları İsmail Tekağaç ve Mehmet Rençber beye Pervari halkı adına teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP