Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri başladı
  • Siirt TV
  • Eğitim
  • Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri başladı

Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri başladı

ABONE OL
19.07.2022 13:16
Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Atlas Vadi Kampüste başladı. 18 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan tanıtım günlerinde fakülte ve bölümlerin yanı sıra, workshop ve projeler de tanıtılacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Aday öğrenciler ve ailelerinin üniversite arayışına başlamalarıyla birlikte Atlas Üniversitesi de, Tercih ve Tanıtım Günlerini ‘Tercih Atlası’ konseptiyle başlattı.

Yapılan açıklamaya göre, Atlas Vadi Kampüste gerçekleşen Tercih Atlasında Tıp Fakültesi, 50 ünitelik bir merkezi bulunan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Araştırma Merkezi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte toplamda 5 fakülte, Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tanıtılıyor.

Ayrıca üniversitenin Teknofest 2022 İnsanlık Yararına Teknoloji yarışmasında finalist olan EPICENTRUM ekibi de, finale kalan projelerini aday öğrencilere tanıtırlarken, söz konusu üniversiteyi tercih edecek olan öğrencilerin NFT Cüzdan ile oluşturabilecekleri Blockchain’e dair bilgiler de verilecek.

Akademisyenler ve öğrenciler bilgilendirilecek

Bu sene 3’üncü akademik yılını yaşayacak olan üniversitenin düzenlediği Tercih Atlası’nda, nitelikli ve akademik altyapı özelinde tasarlanan Atlas Vadi Kampüs yerleşkesinin imkanları, taban puanları, laboratuvarları, bursları, iş imkanları, sosyal aktiviteleri, araştırma merkezleri, kütüphaneleri, öğrenci kulüpleri, değişim programları gibi birçok konuda akademisyenler ve okul öğrencileri tarafından bilgi verilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP